Chcete mít pod čepicí? Dejte si Liškovici!

Jaký byl listopadový OPEN HOUSE?
9.11.2015
Solvica na konferenci ČIIA aneb jak je důležité vybrat správnou pozici
21.11.2015

Chcete mít pod čepicí? Dejte si Liškovici!

Tímto heslem zahajuji článek o dalším inovačním dni, který jsem v rámci linky cPORT pořádali na svatého Martina. Jak již titulek napovídá, zadavatelem tohoto kreativního dne byla jednička na trhu stavebního spoření – Českomoravská stavební spořitelna.

Smyslem tohoto typu akcí je pomoc firmám s generováním neotřelých nápadů a řešením reálných problémů, na něž se díky inovačním technikám můžeme podívat z jiné perspektivy. Svatomartinský den byl výjimečný v tom, že účastníky byli nejen studenti VŠE, ale i samotní zaměstnanci ČMSS. Pro nás organizátory visel nad touto spoluprácí korporátních zaměstnanců a studentů nejistý otazník. Týmová práce se však velmi dobře rozvíjela a přes počáteční nejistotu, tu a tam zaslechnutí slůvek: „To nepůjde.“ „Na to nemáme techniku.“ či „To bude moc drahé.“, se všechny týmy, ve veselé náladě, dopracovaly výsledků, z nichž každý měl pro porotu inspirativní poselství.

„Občas to bylo v týmu dost napjaté, jelikož nápady nás studentů byly sice vysoce kreativní a inovativní, avšak pro zbytek týmu drahé. Bylo to pro mě osobně velice přínosné, jelikož jsme si poprvé zkusili inovovat s mantinelem, kterým byl reálný rozpočet ČMSS.“, říká xporťačka z vítězného týmu Martina.

Jelikož se i při tomto inovačním dni hlasovalo o vítězi, byly pro nejlepší nápady připraveny ceny. Kromě tabletů pro vítězné týmy si všichni účastníci odnesli pravou Liškovici – limitovanou edici z českomoravské stavební palírny. Svatomartinský kreativní den jsme zakončili malým rautem a zapili trochou svatomartinského vína. Nutno podotknout, že „lišáci“ vydrželi nad kelímkem první letošní šarže rozjímat mnohem déle. A pak, že jsou finanční instituce suchaři!

Autoři článku: Karolína Flégrová, Martina Suková

DSC_0547-2 DSC_0552-2 DSC_0434-2 DSC_0462-2 DSC_0490-2 DSC_0494-2 DSC_0505-2