Jak funguje spolupráce v rámci cPORT projektu?

Mini-rozhovor s Hubertem Palánem: GoodData – Silicon Valley – ProductBoard
13.10.2015
Ohlédnutí za diskuzí s Hubertem Palánem na VŠE
23.10.2015

Tereza Valentová se účastnila společného (a úspěšného :)) projektu xPORTu a České Spořitelny – Incentiva 2.0.

O čem byl projekt Incentiva 2.0? A jak vlastně celá spolupráce probíhala? A šla by do toho Terka znovu? To vše se můžete dozvědět v krátkém rozhovoru, který připravil studentský časopis iList.

tereza

Terezo, v xPortu jsi pracovala na projektu řešení incentivy v ČS. Co bylo cílem tohoto projektu?
Cílem projektu bylo zjistit stávající stav výpočtu incentivy napříč celou divizí Operations České spořitelny a na základě analýzy, která byla za tímto účelem provedena, navrhnout zlepšení. Tedy přijít s řešením, které přinese bance maximální efektivitu v oblasti incentivy.

Jak se podařilo tento cíl naplnit?
Cíle jsme naplnili ke spokojenosti obou stran. Projekt přešel nyní do fáze implementace, která je v režii již pouze České spořitelny. Máme radost, že banka byla s naším výstupem spokojená a že jsou naše návrhy realizovány.

Jak velký byl váš tým a kdo v něm hrál jakou roli?
V týmu jsme byli 3. Rastislav Golier z České spořitelny vedl mě a Lenku Waldmannovou. Tedy z xPortu jsme na tomto projektu pracovali pouze dvě, působili jsme v roli analytiček a následně konzultantek.

Jak jsi byla spokojena s mentorem z ČS?
Rasťo byl skvělý mentor, mnoho jsme se od něj naučili. Je to vyrovnaný člověk, schopný řešit problémy a postavit se i situacím, které nejsou zrovna nejpříjemnější. Pomohl nám najít jiný pohled na problémy a vnímat je s nadhledem.

Co bylo při řešení nejnáročnější?
Při řešení jsme prošli mnoha odděleními a každé oddělení používalo jinou metodiku výpočtu incentivy. Všechna oddělení byla však přesvědčena o tom, že právě jejich řešení, je to správné. Nejtěžší bylo rozpoznat opravdové potřeby jednotlivých oddělení, tedy stanovit co dané oddělení opravdu potřebuje, najít rozdíly ale také podobnosti mezi jednotkami, jejichž práce je značně diferencovaná.

Co tě v ČS nejvíc překvapilo?logo_CS_2_CMYK
Velmi mě překvapila práce banky se zaměstnanci. Mají různé kluby, kam se mohou zaměstnanci zapojit a skloubit tak pracovní život se svými koníčky. Zaměstnanci mají také možnost home office a flexibilní pracovní doby, využívají i ženy na mateřské dovolené, které si potřebují přivydělat. Tento přístup je podle mě velmi moderní a pokrokový pro korporaci jako je Česká Spořitelna. Moc se mi líbil i lean management, který firma zavedla, její interní komunikace a přístup k životnímu prostředí. CS buduje zelenou banku bez papírů, tento aktivní přístup velmi oceňuji.

Čím byla spolupráce přínosná pro tvůj další studijní a kariérní rozvoj?
Projít celou divizi banky pro mne bylo velmi obohacující. Dozvěděli jsme se, jak banka funguje, jaké má procesy a co které její části potřebují. Z praktického hlediska byl tento projekt velmi přínosný, mnoho jsme se s Lenkou naučili od mentora i z projektu jako takového.

Jaké výhody spatřuješ ve spolupráci s korporací na projektech, ve srovnání se založením vlastního podnikání?
Tyto dvě sféry jsou nesrovnatelné ať už z pohledu přístupu ke kapitálu, tak i z procesního. Myslím si, že dříve než člověk začne sám podnikat, měl by mít zkušenost z korporace, něco se možná naučí, něčeho se třeba naopak vyvaruje. Záleží asi na preferencích každého, podle mě je dobré mít obě zkušenosti, protože je každá úplně jiná a to dává člověku nadhled nad širším spektrem problémů.

Šla bys do dalšího xPort projektu?
xPort je skvělý start pro studenty, kteří chtějí něčeho dosáhnou, sami sebe zlepšit a nabrat zkušenosti. Celý koncept je takto směřován a přináší tím studentům vyšší hodnotu na již přesyceném trhu práce. Pracovní prostředí je zde mladé a dynamické, podle mě nejlepší možný začátek. Rozhodně bych se do dalších projektů vrhla, protože co projekt to nové zkušenosti.

Tereza Valentová

A vy pokud přemýšlíte zda to zkusit nebo na to máte, tak to určitě vyzkoušejte, protože jinak nezjistíte že ano 🙂 Tak nás neváhejte kontaktovat!